Ana Sayfa / Bağcılık Hakkında Genel / Hormon Uygulamaları / Uzatma hormon uygulamaları öncesi uyarı
salkım uzatma hormonu

Uzatma hormon uygulamaları öncesi uyarı

Uzatma hormon uygulamaları öncesi uyarı

Geçtiğimiz hafta içerisinde ”Üzüm Para Edermi” isminde bir yazı hazırlamıştım. Bu yılki yaşanan soğuk olaylarının Bize artı yönde etkisinin olup olmayacağı yönünde bir tespit yazısıydı. Tabi bu tespitler kişisel görüş ve temennilerden öte bir şey değildi. Yılın gidişatı ve yaşanan olayları alt alta sıraldığımızda değişik yorumlar ve öngörüler ortaya çıktı. Bende bu konu hakkında bir kaç kelam etmiştim.  Ancak son yaşanan don olayından sonra bu yazıyı yayınlamamaya karar verdim. Bazı bölgelerde yaşanan soğuk zararı o kadar çok oldu ki bu zararın diğer çiftçilere olumlu fiyat olarak dönüşünü anlatmaya utandım, hicap duydum.

salkım uzatma hormonu

 

Hayat Devam ediyor

Bununla birlikte Zarar görmeyen yerler için yıl devam ediyor ve bizde bu konuda çalışmalar yapamaya devam edeceğiz. Şuan salkım uzatma hormonu uygulaması başladı. Salkım uzatma hormonu uygulaması başlıklı yazımıza bir kez daha göz atmanızı tavsiye ederim.
Yine kulağımıza değişik sesler gelmeye başladığı için bu yazıyı yazma ihtiyacı hissettim. Şunu unutmayın uzatmada da irileştirmede de tüm iş zamanlama da bitiyor. Uzatma formülleri karışımları v.s. tüm bunlar malesef üreticiyi maddi manevi zarara uğratmaktan başka bir şey değil.
Zamanında ve doz aşımı olmadan yapılan hormon uygulamaları sizi başarıya ulaştıracaktır. Salkım uzatma hormon uygulamalarında yapılan hataların başında doz aşımı gelir. Bu konuya dikkat etmeniz ilerde analı-kızlı olma riskini ortadan kaldırır.
Yüksek doz yerien düşük ve sık uygulama yapmak daha doğru bir yoldur.

İlginizi çekebilir

sultani üzüm, sultaniye üzüm

Şişirme Hormonunda Marifet Kimde?

Artık bağlar çiçekten çıkıyor. Kimi yerlerde irileştirme – şişirme hormonları atılmaya başlandı. Salkım uzatma ve …

4 Yorumlar

  1. iyi gunler yalova incisi uzumde salkım uzatma hormonu kullanılırdı. Uygulanirsa 100 lt suya ne kadar konmalidir

  2. Yalova incisi uzume salkım uzatma hormonu kullanilir mi? 100 lt suya ne kadar konmalidir?

  3. merhaba,bağda silkmede neden hormon kullanımı yapılıyor?tesekkurler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*