Ana Sayfa / Duyurular-Erken Uyarı

Duyurular-Erken Uyarı

Kuru üzümde Okratoksin-A İçin Dikkat

Kuru uzumde Okratoksin-A(sagliga zararli kansorejen kuf zehiri) olusumunu onlemek icin,curuk-kuflu-hasarli salkimlari ayri kesip ayri kurutun.Temiz uzumunuzu kirletmeyin.Bandirma eriyigini zeytinyagiyla hazirlayin.Sergi yerini yol kenarinda yapmayin.Kuruyan uzumu gubre,seker cuvalina koymayin.Temiz polietilen cuvallara(en fazla 50 kg) yada tercihen plastik kasalara koyun.Urununuz bereketli olsun.

Devamı

11-12-13 Haziran Mildiyö İlanı

Sarıgöl Merkez,ova ve yayla mahallerindeki bağ sahalarında Mildiyö(Pronos) ve külleme hastalığına karşı 11-12-13 Haziran 2015 tarihlerinde ruhsatlı sistemik ilaçlarla ilaçlama yapınız. İlçalama sonrası kullanılan ilaca göre bekleme süresi dolmadan yaprak toplamayınız. Aynı ilan Manisa merkez şehzadeler,yunusemre ilçeleri ,Alaşehir,salihli,turgutlu,gölmarmara ilçeleri içinde verilmiştir ve geçerlidir.

Devamı

Mildiyö için dikkat

İl ve ilçe müdürlüklerinin vermiş oldukları mildiyö ilanlarını takip edelim. Erken uyarı kapsamında olan bir hastalık olduğu için bizlerin harici bir tavsiye yapması çok doğru olmaz ancak bağınzın durumuna ve yağışın durumuna göre ilaçlamaları belirlikli aralıklarla tekrarlayabilirsiniz.

Devamı

Ovisit ilanı yaklaştı

Sarıgöl ve Alaşehir bölgesi için Salkım güvesi ovisit (Yumurta) ilanı zamanı çok yaklaştı. İlaçlama yada salma sulama yapacak üreticilerin bunu göz önünde bulundurarak ilaçlama ve salma sulama yapması tavsiye olunur.

Devamı

Mildiyö İlanı 30-31 Mayıs

Mildiyö İlanı 30-31 Mayıs 2015 Sarıgöl İlçesi Merkez,ova ve yayla köylerindeki bağ sahalarında MİLDİYÖ(Pronos) hastalığına karşı 30-31 Mayıs 2015 tarihlerinde ruhsatlı ilaçlarla ilaçma yapınız. Külleme mücadelesinide ihmal etmeyiniz. Kullanılan ilaca göre bekleme süresi dolmadan yaprak toplamayınız.

Devamı