Şiddetli Rüzgar Bağları Devirdi

Manisa’nın Sarıgöl ilçesinde etkili olan fırtına ve dolu, üzüm bağlarında zarara neden oldu.

Sarıgöl’de akşam saatlerinde meydana gelen fırtına ve dolu yağışı, özellikle Ahmetağa, Bereketli, Avşar, Dadağlı, Kızılçukur mahallerindeki üzüm bağlarında zarara neden oldu.

Ahmetağa Mahallesi’nde ise şiddetli fırtına üzüm bağlarını yere yatırdı. Sarıgöl İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından zarar tespit çalışmaları başlatılırken, zararın boyutunun çalışmaların tamamlanmasından sonra ortaya çıkacağı ifade edildi.


Çiftçimizin kulağı hava durumunda

Sarıgöl Ziraat Odası Başkanı Ali İhsan Ülgen, üreticilerin, aşırı sıcakların ardından mutlaka dolu ve yağışların geleceğini tahmin ettiklerini belirterek, “24 saat üreticimiz hava durumu hakkında çeşitli yerlerden ve televizyonlardan hava durumunu öğrenirler. Zarar tespit çalışmalarına başlandı. Bu nedenle de üzüm üreticilerimiz bu yıl aşırı sıcaklardan dolayı haziran ayında örtü çalışmalarına başlattılar. Zarar gören üreticilerimize geçmiş olsun diyoruz. Allah daha büyük afetlerden korusun” dedi.

Kaynak: Manisahaberleri [.] com

İlginizi çekebilir

Üzüm bağlarında soğuk zararı olmasın diye lastik yaktılar

Alaşehirli üzüm üreticileri 16-20 Mart tarihlerinde yaşanabilecek don olayına karşı önlem alabilmek için bağlarında lastik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*